ورود به سیستم
جهت ارسال مقاله و شرکت در همایش ها ، ابتدا باید در پرتال ثبت نام کرده و در همایش مورد نظر خود عضو شوید . سپس به کمک کنترل پنل خود می توانید اقدام به ثبت و ارسال مقاله های خود نمایید.
سردی زندگی مشترک در پي انتشار عكس سلفي در فضاي مجازي!

15 مهر 1395

سردی زندگی مشترک در پي انتشار عكس سلفي در فضاي مجازي!
 
 
محققان دريافتند به دلايل خاصی رابطه زوجين در زندگی مشترک آن ها تاثيرگذار است.
 
 
سردی زندگی مشترک در پي انتشار عكس سلفي در فضاي مجازي!
ميگنا: پژوهشگران در ایالات متحده بر روي اين موضوع كه چگونه سلفی روابط عاشقانه را تحت تاثیر قرار مي دهد مطالعه كردند. این تیم در طول تحقيقات خود به كمك يك پرسش آنلاين سعي كردند بفهمند چرا سلفي گرفتن در برخي زوجين بر كيفيت زندگي و روابط آنها تاثير منفي مي گذارد. 

محققان در دانشگاه بوستون و دانشگاه پانتیفیکال شیلی 314 نفر بین رده سني 18 تا 65 ساله را در مدت یک سال مورد بررسی قرار دادند. 
محققان از زوجيني كه عكس خود را در صفحه مجازي به اشتراك مي گذاشتند خواسته شد تا به پرسش هايي مانند "من دوست دارم در مرکز توجه قرار گيرم"، "من زماني احساس رضايت مي كنم که همه شایستگي مرا تصديق كنند"و "من دوست دارم در آینه به خودم نگاه كنم" پاسخ داده و با توجه به خود نمره يك تا پنج به آن ها بدهند. 
در نتايج تحقيقات مشخص شد كه يكي از عوارض سلفي گرفتن ايجاد خود شيفتگي است همچنين اغلب زوجيني كه عكس خود را در فضاي مجازي به استراك مي گذاشتند علاوه بر خود شيفتگي با مشكلات حسادت رو به رو بودند. 

با اشتراك گذاشتن عكس در صفحه های مجازی همچون اینستاگرام و تلگرام بسياري از طرفداران به تعريف و تمجيد فرد در عكس سلفي وي با همسرش مي پردازند و اين موضوع حسادت طرف مقابل را برانگيخته همين به دليل ايجاد خودشيفتگي در زندگي مشترك آن ها اختلاف به وجود مي آيد.

216
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
پوستر همایش
journal of psychology
تماس با ما

42693432 - 021

33244996 - 011

42693432 - 021

 

info.psy1@gmail.com

psychi.ir


نخستین همایش جامع روانشناسی، علوم تربیتی و علوم اجتماعی